W kwietniu na Facebooku Kancelarii Premiera ruszył cykl porad i czatów ”Narada Rodzinna”. Projekt jest skierowany do wszystkich tych, którzy szukają informacji w ważnych dla rodziny sprawach.

„Narada rodzinna” składa z 2 części: czatów z rządowymi ekspertami, przeprowadzanych co miesiąc oraz praktycznych porad, publikowanych w każdy czwartek na Facebooku Kancelarii Premiera. Każdy miesiąc to inna tematyka porad, np. urlopy rodzicielskie, opieka nad dzieckiem, różne ułatwienia dla rodzin. Podsumowaniem tematów z całego miesiąca jest czat. Internauci nie tylko otrzymują praktyczne informacje o polityce prorodzinnej, ale mogą też zadawać pytania ekspertowi i od razu otrzymać odpowiedź.

W sierpniu i we wrześniu tematyka porad będzie związana ze szkołą. Jak działa infolinia dla rodziców 6-latków, jak skorzystać z dofinansowania na zakup podręczników, jak przekonać dziecko do chodzenia na WF, jak przygotować dziecku drugie śniadanie, jak zapakować plecak? To tylko przykłady praktycznych informacji, które udzielą internautom eksperci. Wśród różnorodnych porad każdy znajdzie coś dla siebie.